Přeskočit na obsah

Sestra Gloria je volná a včera se setkala s papežem

S radostí bylo přijato oznámení, že v Kolumbii narozená františkánská řeholnice sestra Gloria Narvaezová je na svobodě, čímž konečně skončilo utrpení, které snášela díky své nesmírné odvaze, víře a statečnosti. Včera ráno před zahajovací mší synody se sešla ve Vatikánu s papežem Františkem, jak včera krátce před polednem potvrdilo Tiskové středisko Svatého stolce.

Konečně je po všem a s radostným výsledkem. Oficiální prohlášení o osvobození sestry přišlo od úřadu malijského prezidenta, který ocenil její neochvějnou statečnost.

Sestra Gloria, která je misionářkou, byla unesena džihádistickými ozbrojenci 7. února 2017 v Koutiale, poblíž hranic s Burkinou Faso, 400 km od hlavního města Mali. V zajetí byla držena čtyři roky a osm měsíců.

Mumacký arcibiskup Jean Zerbo potvrdil, že sestra Gloria je v bezpečí a v pořádku: „Gloria je v bezpečí. Děkuji úřadům a dobrým lidem, kteří se zasloužili o její propuštění. Za tento den jsme se dlouho a usilovně modlili.“

Dva Evropané, kteří loni uprchli, potvrdili, že sestra Gloria je stále naživu. V březnu pak její bratr obdržel prostřednictvím Červeného kříže dopis, který napsala a podepsala.

Na severu země, která je bývalou francouzskou kolonií, probíhá islamistické povstání a únosy se staly jeho součástí.

Sestra Gloria se už setkala s prozatímním prezidentem Mali Assimim Goitou.

Zdroj text a foto: Vatican News, česká sekce